Mediways PS-15 Başparmak Destekli El Bilek Ateli
Mediways PS-15 Başparmak Destekli El Bilek Ateli
Mediways PS-15 Başparmak Destekli El Bilek Ateli

Mediways PS-15 Başparmak Destekli El Bilek Ateli (8681569091054)

Marka : Mediways
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺51,84(KDV Dahil)
İndirimli : ₺41,47(KDV Dahil)

Dokulara kompresyon yaparak kasları güçlendirir,şişliği engeller.

Mediways PS-15 Başparmak Destekli El Bilek Ateli

Dokulara kompresyon yaparak kasları güçlendirir,şişliği engeller.

Materyal Bilgisi: 

Elastik dokuma veya 2-3 mm kalınlığında neopren kumaşlardan imal edilmiştir. Ürün üzerinde kullanılan cırt bantlar, ped destekler, röntgen görüntülerini etkilemeyecek hammaddelerden imal edilmiştir. Başparmakta 14 mm ve el bileği sabitlemesi için 3 cm eninde iki adet alüminyum aparat bulunur. Alüminyum aparatlar istenildiğinde çıkarılıp takılır.

Genel Bilgisi:

Elastik yapısı ile dokulara kompresyon yaparak kasları güçlendirir, şişliği engeller. Alüminyum atellerin yardımı ile el bileğinin ve başparmağın hareketini tamamen kısıtlar. De quervain sendromunda, karpal tünel sendromunda, el bileği ve başparmak kireçlenmelerinde, tendon ve yumuşak doku hasarlarında, cerrahi müdahale sonrası rehabilitasyonda kullanılır.

Tasarım ve Bedenleri:

El bileğinin girift  anatomik şekline göre dizayn edilmesi konusunda hassas olunmuştur. Ürün el bileği kalınlığına ve sağ-sol ayrımı olmadan her iki el için uygulanır.

Uygulama Talimat:

El bileği düz bir şekilde iken bilek kalınlığına göre uygun beden tespit edilir. El bileği 15 derece dış kısımda ve başparmak açık şekilde iken ürün içerisine geçirilir. Avuç içerisinde bulunan alüminyum ateller 15 derece dışa doğru, başparmağın yanında bulunan alüminyum balen ise açık şekilde biçimlendirilir. Ürün üzerinde ki cırt bantlar yardımı ile kullanılır.

Uyarılar:

Ürün içerisinde ki alüminyum balenlerin avuç iç kısmına ve başparmak kenarına denk gelmesi ve uygun şekillendirilmesi konusunda hassas olunmalıdır.

Yıkama Talimatı:

  1. Ürün kumaşının zedelenmemesi için yıkanmadan önce kanca cırt bantları ilmek cırt bantlara yapıştırılır.
  2. Çamaşır makinasına atılmaz.
  3. Soğuk su ile çitilenmeden yıkanır. Ütülenmez ve asılarak kurutulmaz.
  4. Deterjan kullanılmaz; beyaz sabun kullanılır.

 

 

Benzer Ürünler